Thursday, March 12, 2015

Meie konkursitöö



Vaadates tagasi:

Meile väga meeldis seda konkursitööd teha.
Alguses oli kõige raskem välja mõelda, mis teemal ja mis töö me üldse teeme. Alustasime valimist matemaatiliste mängude loomisega LearningApis, siis mõtlesime töö teha meie kodupaiga enamlevinud lindude kohta, aga lõpuks jõudsime siiski video tegemise juurde. 
Kuid algusest peale mõtlesime meist väiksematele lastele, tahtsime neile midagi õpetada.
Käpiknuku teater, kus nad saavad ise sõnad mõelda on tore mõte. Kahjuks ei jõudnud me oma videot lasteaeda proovima minna, et kas selle videoga tuleb neil mingeid mõtteid, mida need nukud seal videos võiksid rääkida. Lisasime videole juurde ikkagi ka teksti, et nad saaksid harjutada lugemist või kui nad ei oska lugeda, siis, et neil tekiks huvi, mis seal video all kirjas on.
Kõige raskem oli video loomine, sest arvestama pidi paljude erinevate asjadega: taust, kaamera paigalhoidmine, näitlejate peidusolemine. 
Videole teksti juurde mõtlemine oli ka päris keeruline, sest pidime mõtlema hästi lihtsaid sõnu, mida väiksed lapsed lugeda jõuavad ja oskavad.


 Me vahepeal vaidlesime päris kaua.
Kõige kergem oli vist kirjutada blogisse.

Koostöö

  • Päris töö alguses tegime koostööd kogu klassiga. Meie klassis õpib 12 õpilast ja kõik tahtsid konkursil osaleda, siis tegime kolm gruppi ja igas grupis pakuti välja ideid, mis teemal võiks konkursitöö olla. Kõik grupid kirjutasid oma ideed ühisele padleti seinale, kust me saime neid kõik näha ja läbi mõelda millist valida.
  • Me tegime palju koostööd omavahel grupis, et me saaksime kiiremini kõike teha. Oli vaja video töödelda, samal ajal teha oma tegemistest üks või kaks blogi postitust. Jagasime ülesanded ära ja tegime ka paaristööd.
  • Kuna me kõik ei oska veel päris õigesti kirjutada, siis õnneks on meie grupis ka liige, kes on eesti keeles tugev. Ilma temata me eriti blogisse ei postitanud või kui ta puudus nädala aega haiguse pärast, siis palusime oma kirjutatud laused õpetajal läbi lugeda.
  • Meil oli vahepeal õpetaja abi vaja, sest et  me ei osanud mõndasid asju teha. Õpetaja juhendas ja saime hakkama.
  • Kõige parem koostöö oli meil oma vanematega, kes kuulasid ära meie põhjendused, miks me tahame osaleda ja kirjutasid alla, lubades meie fotosid ja videosid internetti panna.
  • Käpiknukkude saamiseks tegime koostööd ka Oravakeste rühma kasvatajatega. Palusime nende käest nukkusid päeva lõpuni laenuks.
  • Filmimiseks pidime leidma digivahendi, kuna meie enda omad olid sellel päeval koju jäänud. Otsustasime küsida kooli direktorilt, tema oli lahkesti valmis meiega koostööd tegema.



Wednesday, March 11, 2015

Filmimine

Me oleme teinud palju asju.
Tüdrukud läksid arvutiklassi oma projektiga tööd tegema. Kasutasime tühjaks jäänud klassi videode filmimiseks.
Kuna meil kellelgi polnud kodus käpiknukke, siis mõtlesime,et kust neid saada.
Meie kool ja lasteaed on ühes majas ning meenus, et sealt võiks küsida. Küsisime õpetajalt luba ja leppisime omavahel kokku, et läheme kõik koos uurima, kas võime neid laenata.
Õnneks tegid lasteaia kasvatajad meiega koostööd ja kuulanud ära meie palve, miks meil neid vaja on nad lubasid käpiknukke meil kasutada.
Kuna meil sellel päeval oma nutivahendeid kaasas polnud, pidime leidma võimaluse kust saada digivahend, millega me oma videod saaksime ära teha. Mõtlesime, et küsime meie kooli direktorilt, kes meile lahkelt kooli digivahendi lubas.
Tegime käpiknukkudega viis videot.
Õppisime kaamerat arvuti taha ühendama, sest polnud sellega varem tegelenud.
Vaatasime videod ka kohe üle. Nägime, et mõned hästi mängitud videod ei sobi sellepärast, et filmijal käsi värises või taustale jäid sellised asjad, mis poleks pidanud sealt paistma. Mõnes videos paistsid näitlejate pead liiga palju välja. Seega jäi meile ainult üks video, mis sobis.
Õppisime sellest, et video filmimisel tuleb kaamera statiivile või lauale panna ja alati peab hoolega vaatama, millisel taustal video filmitakse.



Tuesday, March 3, 2015

Meil on nüüd idee

Aega on juba väga palju läinud, aga siiani oleme kaalunud mitmeid erinevaid mõtteid, mida konkursil kasutada.
Üke meie grupiliige on haige juba peaaegu nädal, päris raske on töötada ilma temata, kuid saame hakkama.
Otsustasime lõpuks kaaludes oma oskusi ja võimalusi, et teeme video ja töötleme seda MovieMakeriga, sest see keskkond on meile tuttav ja oskame seal videot teha.
Valisime video teemaks käpiknukkudega teatri tegemise, sest meile meeldivad mänguloomad ja nendega teatri tegemine. 
Juba 1. klassis õppisime nukuteatri aabitsast, sellega oli kaasas nukuteatrimaja ja papist nukud, millega tegime palju erinevaid näidendeid.
Õpetaja soovitas, et võiks teha käpiknukkudega teatri, kus peavad lapsed ise peale lugema.
Meie filmime video, kus käpiknukud kohtuvad ja ei räägi. Videot vaatavate laste ülesanne, on ise tekst juurde öelda, see võib ju igakord olla erinev. Arvame,et nii saavad väiksed lapsed oma fantaasia ja loovuse tööle panna.
Paanime videole juurde lisada ka mingi teksti alla, nagu subtiitrid, et need lapsed, kes juba oskavad lugeda saaks harjutada kiiresti lugemist ja need, kes veel ei oska saavad otsida tuttavaid tähti.
Valisime videosse tegelased hunt, jänes ja lõvi.